Böbrek Kanseri Ameliyatı
MEDİ-KİM - Tıbbi ve Estetik Cihazlar
MEDİ-KİM - Tıbbi ve Estetik Cihazlar

Microperc™-All Seeing Needle™

MİKRO OPTİK MAKRO GÖRÜNTÜ


kr 2MicroPerc™ – All Seeing Needle™ Sistemi

Perkütan taş kırma ameliyatlarında çok önemli yer tutan akses sağlanmasını çok kolaylaştıran, endoskopik görüntü ile kanamasız ve hatasız giriş yapma imkanı sağlayan ve 4.8 Fr bir çalışma kanalı üzerinden gerek lazer ile gerekse ultrasonik litotriptör ile taş kırmayı sağlayan; PCNL tekniğinde yaşanan devrim niteliğindeki en son yeniliktir.

0.9 mm’lik özel optik sistemi 10.000 piksel çözünürlükte ve 120° görüntü sağlar ve hemen hemen tüm endoskopik sistemlerle uyumludur.

Kullanımı kolay ve cost-effective bir sistemdir.

İrigasyon için konvansiyonel yöntemlerin dışında IP200 İrigasyon-Suction Pompası kullanımı tercih edilebilmektedir. İrigasyon ve suction sağlayan sistem, uygulamayı yapan doktor tarafından ayak pedalıyla rahatlıkla kontrol edilebilmektedir.

Ultrason ve cerrahi ultrason probu kullanarak rahatlıkla kullanılabilen MicroPerc, radyosyana maruz kalmayı da ortadan kaldırır. C kollu skopi ile giriş yapmak mümkündür.

Görüntüleme için portatif EndoGnost endoskopik görüntüleme sistemi tercih edilebilir.

MicroPerc™-All Seeing Needle™ PNL ameliyatlara her yönüyle çözüm ve yenilik sunuyor…

 

MİKRO PCNL SETİ İÇERİĞİ


MicroPerc™ Semirigid Optik

Sadece 0,9mm. kalınlığında ve 10000 piksel görüntü verebilen üstün optik, kaliteli endoskopik görüntü sağlayarak sizi kameralı bir perkütan giriş iğnesine sahip kılar ve bu iğne üzerinden taş kırma işlemini gerçekleştirmenize imkan sağlar.

Hemen hemen tüm endovizyon markalarının kamera ve ışık kaynaklarıyla çalışabilmesi için çeşitli adaptörlere sahip olduğundan, sorunsuz ve yüksek performansla görüntüleme yapabilir.

All Seeing Needle™ ve Uygulanma Tekniği
MicroPerc™ Mikro PCNL tekniği, konvansiyonel perkütan nefrolitotomi tekniği ile aynıdır. Ancak bu sistem size klasik perkütan giriş iğneniz yerine «All Seeing Needle» kullanarak kameralı bir iğne kullanma imkanı sağlar. Yani «körlemesine» girişi ve getirdiği riskleri ortadan kaldırır.

Ayrıca giriş sağlandıktan sonra, dilatasyon yapılmaya gerek kalmadan, iğnenin 4,8F’ lik dış kısmı çalışma kanalı vazifesi görerek taş kırma işlemine olanak verir.

MicroPerc™ Mikro PCNL tekniğinde taş kırma işi lazer ile gerçekleştirilir. Böbrekteki 1,5 – 2 cm’ e kadar taşlarda çok etkin ve güvenlidir. 4,8F Çalışma kanalından hem 0,9mm optik hem 300 mikrona kadar lazer fiberi hem de irigasyon sıvısı geçer. Daha büyük taşlarda ve daha büyük çaplı fiberler veya ultrasonik litotriptör kullanmak tercih edileceği durumlarda 8F veya 10,5F kalınlığında 2 farklı çalışma kanalı daha mevcuttur.
 

 

MİKRO PCNL SETİ Diğer Parçalar

FixFocus Oküler
Fiks Focus Oküler optik teleskoptan alınan görüntüyü kameraya aktarır ve görüntünün dijital olarak ekrana yansıtılmasını sağlar.

3-Joint-Arm Optik Standı
3 kollu stand özel dizaynı ile endoskop kulesinin bir parçası gibi davranır. FixFocus oküleri ve ona bağlı optik kamera ve tüm kablolarını ameliyat masasına yakın ancak non steril alanda güvenli bir şekilde tutar.

Komple Adaptör Seti
Komple adaptör seti All Seeing Needle, optik, lazer fiberi bağlantısı, su irigasyon bağlantısı gibi bağlantıların yapılabilmesi için gerekli tüm adaptörleri içerir. Tüm parçalar, steril tek bir paket içerisindedir.
•T parça
•3 yollu adaptör
•Touhy borst
•Perfusor irigasyon hortumu
•Stopcock
•Spike

EndoGnost IP 200 ® İrigasyon Pompası
Mikro boyutlardaki sistemde elbetteki irigasyon sıvısı için kullanılan kanallar oldukça dar ancak, kaliteli görüntü için yeterli irigasyonun sağlanması da bir zorunluluk. İşte bu noktada IP200 irigasyon pompası hem yeterli miktarda irigasyonu hem de konfor ve kontrolü getiriyor.

Ayak pedalı ile kontrol edilen ve çok kontrollü şekilde sıvı pompalayabilen IP 200, irigasyon sıvısını taşları kaçırmadan fakat görüntüyü netleştirecek kadar güçlü bir basınçla pompalayabilir.

Pompalanan sıvı miktarı cihaz üzerinden ayarlanabilir ve ameliyat sonunda kullanılan sıvı miktarı neredeyse yarıya düşer.

 

 UYGULAMALAR

micro2

 

 

BELGELER

pdfMICRO PEC KATALOG indirmek için tıklayınız