Böbrek Kanseri Ameliyatı
MEDİ-KİM - Tıbbi ve Estetik Cihazlar
MEDİ-KİM - Tıbbi ve Estetik Cihazlar

Quanta System ETERNA GIOVINEZZA-IPL

IPL Platformu

Pulslu ışık teknolojisinin en son jenerasyonu

kr kucukETERNA GIOVINEZZA” ve “SILK LIGHT” serileri Medikal ve Estetik Pulslu Işık sistemleridir. Bu sistemler cilt–fotoniği uygulamalarında deneyimli dünya çapında bilim adamlarının katkısıyla geliştirilmiştir. Her iki seride geniş kullanım alanına ve güce sahiptir. Kanıtlanmış klinik etkinlikleri sayesinde hem daha spezifik uygulama olanakları hem de başarılı klinik sonuçlar sunmaktadır.

IPL platformu, Fitzpatrik II, III, IV ve V cilt tiplerinde ve geniş alanlarda hızlı çalışmak için en etkin çözümdür. Ayrıca, pigmentli ve vaskular lezyonlarda, yüz kırmızılıklarında, telanjiektazi ve akne tedavilerinde ve cilt rejuvenasyonun da kullanılır.

Quanta IPL platformu, özgün teknolojisi sayesinde, “ETERNA GIOVINEZZA” ve “SILK LIGHT” serilerinde, piyasada mevcut cihazlar içersinde, en yüksek dozlarda pulslu ışıma alınmaktadır.

Standart versiyon: IPL cihazı tek el problu, sabit veya değişken kristal ışık yönlendirici, dokunmatik ekran, değiştirilebilir hazır uygulama protokolleri

Plus versiyon: IPL cihazı iki el problu, sabit veya değişken kristal ışık yönlendirici, dokunmatik ekran, değiştirilebilir hazır uygulama protokolleri

Silk Light: Masa üstü IPL cihazı tek el problu, sabit veya değişken kristal ışın yönlendirici, dokunmatik ekran, değiştirilebilir hazır uygulama protokolleri

Genel endikasyonlar

Eterna Giovinezza IPL Serisi genel olarak aşağıdaki problemler için endike olmakla birlikte, arzulanan sonuçlara ulaşmak için değiştirilebilir çeşitli dalga boylarına kesimli kristal yönlendiricilerle çeşitli tedavilerin etkin bir şekilde yapılmasına olanak sağlar:


• Epilasyon (öncesi 1-2, sonrası 1-2)
• Cilt rejuvenasyonu
• Pigmentli lezyonlar
• Vasküler lezyonlar
• Aktif akne tedavisi


ETERNA GIOVINEZZA-IPL Platform Özellikleri

Geniş emisyon aralığındaki dalga boylarında ciltte etkileşim oluşturma özellikli yoğun pulslu ışık sistemleridir. Kullanıma sunulmuş değiştirilebilir özel kristal yönlendiriciler veya problar sayesinde, özel kormofor bileşenlerini (kan, melanin ve su gibi) hedefleyen, doğru dalga boyu, doz ve puls sürelerini kullanarak pek çok cilt problemine müdahale etmek mümkündür.


ETERNA GIOVINEZZA etkinliği klinik olarak kanıtlanmıştır. Yüksek tekrarlama süreleri ve büyük spot boyutları (13 x 48 mm2 ve 13 x 25 cm2 ) sayesinde uygulama sonuçları son derece hızlıdır.

ETERNA GIOVINEZZA Pulslu Işık Teknolojisi hastalara konforlu ve güvenli koşullarda, en iyi sonuçları sağlayan eden özel bir puls emisyonu kullanmaktadır. Hedefteki her bir cilt bileşenine özel TRT - Termal Relaksasyon Süresini gözetilerek, pigmentli epidermisin aşırı ısınmasını önlemek üzere geliştirilmiştir.

Bu nedenle, ETERNA GIOVINEZZA-IPL cihazları, doğrudan hedef cilt bileşenlerine selektif olarak ulaşan sabit veya değiştirilebilir çeşitli dalga boylarında kesimli kristal yönlendiricilerle, tekil pulslu veya çoğuşmalı pulslu (içersinde değişken puls gecikmeli birden fazla puls barındıran tekil puls) çalıştırılsa dahi çevre dokulara termal hasarı önler.

Tüm ilişkin protokoller yazılım menüsü tarafından otomatik olarak ETERNA GIOVINEZZA Serisi mikro işlemcisine yüklenir. Ayrıca, uzman tecrübeleri doğrultusunda ve hastanın özel ihtiyaçlar bağlı olarak parametreleri yeniden ayarlayabilir.